Glasovi migrantk
Število razseljenih ljudi, ki zapuščajo svoje domove zaradi konfliktov, preganjanja, degradacije in okoljskih sprememb se na mednarodni ravni povečuje (Poročilo o migracijah v svetu, 2017). Vzporedno narašča potreba po zagotavljanju varnosti in spoštovanju človekovih pravic v migracijskih potekih (Agenda 2030 za trajnostni razvoj, Združeni narodi, 2015). V zadnjih letih se v evropskem kontekstu migracije vse bolj povezuje z družbenimi in političnimi konflikti in se jih predstavlja kot grožnjo nacionalni identiteti. Več kot polovica migrantske populacije so ženske, zato je v preučevanje mednarodnih migracij nujno vključevanje perspektive spola.
Namen projekta je prispevati k vzpostavitvi vključujočega sistema visokošolskega izobraževanja z obravnavo pomembnega družbenega izziva, ki ga predstavljajo migracije oziroma migracije žensk v aktualnem evropskem kontekstu.
Neposredne ciljne skupine so študenti in študentke različnih disciplin, družbenih ved, socialnega dela, izobraževanja, psihologije, zdravstvenih in medicinskih programov; raziskovalci in raziskovalke; visokošolski profesorji in profesorice in drugi strokovnjaki oziroma strokovnjakinje s področja.
Posredne ciljne skupine so migrantke, ki bodo vključene v aktivnosti projekta in za katere pričakujemo, da bodo pridobile nova znanja in izkušnje.
Pričakovani rezultati:
- Vzpostavitev študij primera in pregled zgodb uspešne integracije migrantk v izbranih evropskih državah.
- Vzpostavitev programa e-učenja o „Človeški mobilnosti, integraciji in spolu“ v evropskem kontekstu, v transnacionalni in interdisciplinarni perspektivi.
- Priporočila za politike – oblikovanje praktičnih predlogov s področja integracije.
Spletna stran projekta | Brošura
Rezultati
- MIGRACIONES, GÉNERO E INTEGRACIÓN.UN ENFOQUE INTERNACIONAL
Migration, gender and integration. An international approach
Teresa Terrón-Caro, Universidad Pablo de Olavide (España); Giovanna Campani, Universidad de Florencia (Italia), 2022 - POLICY RECOMMENDATIONS EBOOK
MIGRATIONS, GENDER AND INCLUSION FROM AN INTERNATIONAL PERSPECTIVE, 2022
Partnerji:
- Unversidad Pablo de Olavide (Španija)
- Institute of Research for Development (Francija)
- Università degli Studi di Firenze (Italija)
- Mirovni inštitut (Slovenija)
- European Public Law Organisation (Grčija)
- Pixel – Associazione Culturale (Italija)
- Fundación EMET Arco Iris (Španija)
- Instituto Politecnico de Braganza (Portugalska)