Katerina Kočkovska Šetinc
asistentka
Katerina Kočkovska Šetinc, magistrica prava, je asistentka na Mirovnem inštitutu.
Na Pravni fakultelti v Skopju je končala študij z magistrsko nalogo na temo: “Starševska skrb po razvezi zakonske zveze“ in je ob zaključku študija bila nagrajena z odliko “Bronzani Justinijan”. V Sloveniji živi deset let in od leta 2018 aktivno sodeluje na projektih s področja azila, migracij in zaščite žrtev nasilja. V različnih obdobjih je sodelovala s Pravnim centrom za varstvo človekovih pravic in okolja – PIC, Rdečim križem Slovenije in Zavodom EMMA, najprej kot pravna svetovalka na AMIF projektu, ki je tujkam_cem (vlagateljicam_em namere in prosilkam_cem za azil) ponujal informiranje in pravno svetovanje na področju mednarodne zaščite, kasneje kot koordinatorka UNHCR projekta s področja psihosocialne podpore namenjene prosilkam_cem za azil in osebam z mednarodno zaščito z izkušnjo spolnega nasilja in nasilja po spolu ter nazadnje kot strokovna delavka/svetovalka z opravljenim strokovnim izpitom s področja socialnega varstva znotraj verificiranega programa za pomoč žrtvam nasilja. Od 2020 je aktivna tudi kot zakonita zastopnica mladoletnic_kov brez spremstva.
Na Mirovnem inštitutu sodeluje pri projektih na področju migracije, azila, nediskriminacije, integracije, temeljnih in človekovih pravic.
Izbrani projekt
-
Vodnik po človekovih pravicah II
Vodnik po človekovih pravicah predstavlja spletno orodje za pravno samopomoč, ki bralcem_kam na enostaven način pojasnjuje temeljne pravice na različnih področjih družbenega življenja.
Projekti
- ENACT: Krepitev zmogljivosti organizacij civilne družbe za podporo LGBTIQ žrtvam zločinov iz sovraštva
- Listina EU o temeljnih pravicah: Ozaveščanje in instrumenti za spodbujanje kulture pravic (FAIR)
- Trajnostni in socialno pravični transnacionalni sektorski trgi dela: prilagoditev industrijskih odnosov in trga dela na povečanje začasnih delovnih migracij (JUSTMIG)
- Motivacije, izkušnje in posledice politike vračanja in ponovnega sprejema: odkrivanje in razvijanje učinkovitih alternativ (MORE)
- Vodnik po človekovih pravicah II
- SERENY – Krepitev pristopov za preprečevanje radikalizacije mladih v zaporih
- Proti sovraštvu: Izboljšanje pomoči žrtvam zločinov iz sovraštva s pristopom, osredotočenim na žrtve in intersekcijskim pristopom
- Dopolnilne poti v jugovzhodni Evropi (COMP4SEE)
Izbrana publikacija
-
Priročnik / Na žrtve osredotočen in intersekcijski pristop pri odzivanju na zločine iz sovraštva. Priročnik o dobrih praksah
Priročnik si prizadeva pomagati strokovnjakom_injam s prikazom dobrih praks pri odzivanju na zločine iz sovraštva iz šestih držav. Čeprav priročnik ni prva zbirka dobrih praks na tem področju, je...