dr. Ana Frank
raziskovalka
Ana Frank je doktorirala leta 2013 na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani. Leta 2007 se je kot mlada raziskovalka zaposlila na Mirovnem inštitutu in sodelovala pri več slovenskih in evropskih projektih. Med letoma 2004 in 2007 je kot podiplomska študentka v Turčiji študirala na Univerzi v Ankari in Univerzi v Istanbulu, kjer se je učila turškega jezika in obiskovala predavanja iz študij spolov, kulturologije in antropologije. Veliko časa je preživela z različnimi aktivisti/-kami tako zasebno kot preko različnih društev in institucij. Njihove zgodbe in boji so bili tudi temelj za nastanek znanstvene monografije Feminizem in islam: turške ženske med Orientom in Zahodom, ki je izšla leta 2014. V letih 2012 in 2013 je prejela štipendijo Sveta za znanstvene in tehnološke raziskave Turčije (TÜBITAK) in kot gostujoča študentka na Sabancı Univerzi v Istanbulu izvedla raziskavo za doktorsko disertacijo z naslovom: Vpliv konteksta evropeizacije na religijske diskurze v javnih politikah enakosti spolov in intimnega državljanstva v Turčiji. Študirala je tudi na Łódź Univerzi na Poljskem in na Florida International University v ZDA. Objavila je več strokovnih in znanstvenih člankov v domačih in tujih znanstvenih revijah.
Izbrani projekt
-
Skladnost politik za (trajnostni) razvoj – presoja učinkov slovenskih nacionalnih politik na države v razvoju in na trajnostni razvoj RS
Namen raziskovalnega projekta, ki ga izvajamo v partnerstvu s Fakulteto za družbene vede, je priprava sistemskih rešitev za uveljavljanje izvajanja načela skladnosti politik za (trajnostni) razvoj.
Projekti
- Skladnost politik za (trajnostni) razvoj – presoja učinkov slovenskih nacionalnih politik na države v razvoju in na trajnostni razvoj RS
- Motivacije, izkušnje in posledice politike vračanja in ponovnega sprejema: odkrivanje in razvijanje učinkovitih alternativ (MORE)
- Analiza spletnega sovražnega govora in dezinformacij v Sloveniji ter izdelava predloga ukrepov
- Mesto za vsakogar – Odgovorno delovanje za vključujoče lokalne skupnosti (CIFER)
- Sovražni govor v sodobnih konceptualizacijah nacionalizma, rasizma, spola in migracij
- Sovražni govor in populistično poustvarjanje ‘drugega’ v Evropi skozi prizmo rasizma, starosti in spola – RAGE
- LIGHT ON – Medskupnostno delovanje za boj proti sodobnemu simbolizmu in jeziku rasizma in diskriminacije
- EWSI – Evropska spletna stran za integracijo
- Izkušnja brez meja / Cross-Border Experience
- QUING: kvaliteta politik enakosti spolov in drugih politik enakosti
Izbrana publikacija
-
Poročilo / Odgovorno delovanje za vključujoče lokalne skupnosti, Nacionalno poročilo – Slovenija
Nacionalno poročilo ponuja temeljno znanje za nadaljnje dejavnosti in celovite informacije o težavah na področju rasizma, ksenofobije in nestrpnosti v Ljubljani.